O Nas


Cele, założenia i działania

 

Jednym z założeń Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez sport w przyszłość”, które powstało pod koniec 2013 roku jest promocja sportu i popularyzacja kultury fizycznej wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Stowarzyszenie, którego prezesem jest Sebastian Wiśniewski liczy obecnie 50 członków, a kolejni deklarują chęć przystąpienia.

 I choć początkowo Stowarzyszenie powstało z myślą o organizacji biegu sztafetowego pn. „Sztafetowy Bieg ku Czci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”, to może poszczycić się już organizacją innych, cieszących się dużym zainteresowaniem zawodów, jak choćby turniejów w badmintona. W Indywidualnej Lidze Badmintona Powiatu Sochaczewskiego, której inicjatorem i pomysłodawcą jest właśnie Stowarzyszenie gra już ponad 60 zawodników i zawodniczek. W kwietniu 2015 r. stowarzyszanie gościło grupę zawodników mieszkających i grających na co dzień w Londynie.

 Obok organizacji cyklicznych już biegów pamięci śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego (odbyły się dwa), licznych turniejów badmintona dla dorosłych i młodzieży, ILBPS - Stowarzyszenie aktywnie od kilku sezonów wspiera też organizacyjnie rajd rowerowy po powiecie sochaczewskim „Od Juniora do Seniora” czy lekkoatletykę wśród dzieci i młodzieży. Członkowie Stowarzyszenia pomagają również w organizacji turniejów o Puchar Marszałka Mazowsza w siatkówce, oraz wspierają turniej w siatkówce imienia śp. Sylwka Rozdżestwieńskiego.

 Stowarzyszenie Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez sport w przyszłość” chce aktywnie promować ruch i zdrowy tryb życia zarówno wśród dorosłych mieszkańców naszego powiatu, jak i młodzieży. Działania te Stowarzyszenie realizuje we współpracy m.in. ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie czy Zespołem Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W ten sposób Stowarzyszenie szerzy poprzez sport i rekreację nie tylko zasady ,,fair play”, ale integruje różne grupy społeczne, wiekowe. Wspiera ciekawe inicjatywy społeczne w zakresie sportu, kultury, turystyki i rekreacji. 

Zachęcamy do współpracy i dzielenia się ciekawymi pomysłami.